Hej.

Środa to czas, na kategorię wiem, co wiem, w której głównie będę zamieszczał przepisy. Dzisiaj troszkę opowiem jak zrobić własny jogurt. Nie jest nam potrzebne zbyt wiele składników, a czas przygotowania to około 5 minut w zależności jak kto szybko miesza. Jak deser albo jakiś szybkie danie to najlepiej żeby składniki też mieć przy sobie. Zatem jak w każdym przepisie musi być skład, a dziś będzie on znów owocowy bo jogurt będzie owocowy. Właściwie jogurt o dowolnym smaku można zrobić o dowolnym smaku. Jednak dzisiaj przedstawię wam swój sposób robienia jogurtu ale to takiego gęstego jak serek. 

Składniki jakie będą nam potrzebne:

- 1 jogurt naturalny ( bakoma)

- 1 twaróg

-  cukier

- dowolny owoc ( brzoskwinia, kiwi, pomarańcza itd.)

- jedno ciastko herbatnik

- kremówka

Sposób przygotowania jest bardzo prosty albowiem prostszego się nie da. Wszystkie składniki musimy ze sobą zmieszać. Tylko tutaj trzeba uważać na ilości. Kremówkę należy ubić na sztywną pianę i dodać ją tak z pół tego, co rozrobimy, w zależności jak dużo ma być tego jogurtu. Wszystkie składniki dodajemy do jogurtu naturalnego, następnie to mieszamy. Twaróg należy przygotować osobno. Gdzieś tak 1/3 twarogu rozrobić z 3,4 łyżkami cukru i odrobinką mleka. Następnie to wszystko zmieszać żeby nie było grudek.

Prosty przepis, który nie wymaga za dużo czasu, pracy ani wysiłku.

Jeśli ten wpis cię do czegoś zainspirował lub pomógł daj proszę o tym znać w komentarzu. Będę wdzięczny. A na razie to dziękuję i zapraszam na rozwoju wpis w PIĄTEK.